Tusze HP. Wiele z nich można napełniać samodzielnie

Tusze HP. Wiele z nich można napełniać samodzielnie

Drukarki HP cenione są przez wiele osób. Bardzo sprawne i niedrogie są dobrym wyborem bez względu na to czy potrzebujemy drukarki do domu, czy do firmy. Niestety tusze do drukarek HP nie zawsze są tanie. Niektóre z nich kosztują sporo i – co gorsza – nie wystarczają na wykonanie bardzo dużej ilości wydruków. Jak oszczędzić na zakupie tuszy do drukarek? Sposób jest prosty. Zamiast wyrzucać pojemniki, w których tusz już się skończył, można napełnić je ponownie. 

Tusz do napełniania kosztuje bardzo malo

W sprzedaży są zestawy do napełniania pojemników na tusze jak i butelki z tuszem, oczywiscie o różnych pojemnościach. Zakup takich produktów nie wiąże się z dużym wydatkiem. Co ważne, jedna butelka wystarczy do kilkukrotnego napełnienia pojemnika. Jeśli zdecydujemy się na zestaw do napełniania, nie ma konieczności dokupowania do niego czegokolwiek. Kupując tusz w butelkach trzeba pamiętać o dokupieniu do tego strzykawek i igieł Aby uniknąć mieszania się kolorów, konieczne są osobne strzykawki i igły do każdego koloru tuszu, a więc potrzebne będą cztery takie strzykawki z igłami. To także bardzo mały wydatek.

Jak napełnić pojemnik na tusz?

Pojemnik na tusz ma dziurki pod naklejką z oznaczeniem typu pojemnika. Aby je zobaczyć, trzeba oczywiście tą naklejkę odkleić. Warto to robić ostrożnie, bowiem po napełnieniu pojemnika konieczne jest jej ponowne naklejenie, by powietrze nie dostawało się do wnętrza pojemnika. Napełnianie pojemników jest banalnie proste. Przy pomocy strzykawki z igłą w każdą dziurkę trzeba wstrzyknąć kilka mililitrów tuszu odpowiedniego koloru. Który kolor należy wstrzykiwać do której dziurki? Przez dziurki widac gąbkę, którą nasączany jest tusz i ma ona kolor tuszu, którym była nasączona. Jesli więc widać – na przykład – że gąbka jest czarna, do tej dziurki trzeba wstrzykiwać tusz tego samego koloru. 

Tuszu nie można wstrzykiwać zbyt wiele

Warto pamiętać, że we wnętrzu pojemnika sa bardzo delikatne elementy elektroniczne, których nie mozna zalewać tuszem, dlatego nie nalezy wstrzykiwać go zbyt wiele. 3-4 mililitry tuszu każdego koloru to ilość wystarczająca. Jeśli wstrzykniemy go zbyt wiele, elektroniczne elementy moga ulec uszkodzeniu, przez co pojemnik będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Niestety pojemnika na tusz nie da się napełniać w nieskończoność. Po kilku napełnieniach ulegnie awarii, dlatego co jakiś czas i tak trzeba będzie kupić nowe tusze do drukarek. Gdy tusz w nich się skończy pojemniki można będzie wykorzystać do kilkukrotnego napełnienia. 

1 thoughts on “Tusze HP. Wiele z nich można napełniać samodzielnie

  1. I tak powinno być ze wszystkimi tuszami, wyrzucanie nabojów jest nie ekologiczne i drogie.

Comments are closed.