Jakie programy graficzne warto używać? Poznajmy dwie propozycje

Jakie programy graficzne warto używać? Poznajmy dwie propozycje

Szukasz dobrego programu graficznego, który pozwoli Tobie wykonywać najróżniejsze projekty graficzne? A może szukać czegoś nowego i zastanawiasz się jakie zalety i wady posiadają poszczególne programy graficzne?

Program Affinity

Jest to wydajna, tańsza alternatywa dla innych programów. To oprogramowanie jest doskonałą propozycję budżetową, która jest łatwiejsza i szybka w użytkowaniu. Cechy kluczowe tego programu:

  • umożliwia blokowanie obiektów i elementów,
  • funkcja powiększania można sięgać nawet 1 000 000 %, co ułatwia projektowanie z precyzją i dokładnością.

Program ten projektanci mogą wykorzystać nawet mając dynamiczne prowadnice ekranów. Oferuje on szeroki wybór kolorów w celu uwydatnienia projektów. Jeśli chcemy z niego korzystać, to warto mieć sprzęt komputerowy z dyskiem SSD, jak np. dysk SSD – portal przetestuj.pl przygotował recenzję dysku SSD Patriot P400. Program ten oferuje aplikację na iPhona, która jest potężna, jak aplikację na komputer. Do minusów możemy zaliczyć brak naturalnej siatki perspektywicznej oraz program sam w sobie nie eksportuje w AI.

O programie graficznym Xara Designer Pro X

Oprogramowanie oferuje funkcje i narzędzia, które pozwalają zmieniać elementy konstrukcji. Jak wiadomo funkcja ta jest szeroko stosowana w rozwiązaniach przy projektowaniu stron internetowych, czy też edycji zdjęć. Cechy kluczowe tego programu to:

  • narzędzia działają solidnie i stabilne funkcje do użytku,
  • zapewnia większą wydajność i daje łatwy sposób na kreatywność,

Program zapewnia opcje edycji w jednym przeciąganiu, skalowaniu. Oferuje antyaliasing, który pomaga w poprawie jakości obrazu na ekranie poprzez zmiękczenie krawędzi obiektów poprzez połączenie. Omawiany program graficzny również obsługuje format plików typu: JPEG, BMP, TIFF, PSD, GIF, a także umożliwia importowanie zdjęć typu: RAW lub JPEG XR.

Do minusów możemy zaliczyć, że jest tylko dostępny w systemie Windows. Jest trudny w obsłudze dla osób początkujących, maskowanie jest uciążliwe i ciężki do zrozumienia. Jeszcze jednym minusem jest to, że nie oferuje bezpłatnych aplikacji i jest niełatwy w obsłudze dla początkujących. Dostępny jest w rocznej subskrypcji w wysokości 299 USD. Co więcej ten program zapewnia przepływ pracy w aplikacji. Ponadto posiada on ukryte innowacje i ulepszenie wydajności, które ma na celu zwiększenie produktywności. Użytkownik ma możliwość wyboru akceleracji GPU zamiast procesora podczas pracy z grafiką wektorową, która obciąża system. Program przez 15 dni oferuje użytkownikom darmowy okres próbny.