Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

Dokładnie sprawdziliśmy wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe, których używają Polacy. Poniżej opisaliśmy między innymi, czym jest przeglądarka internetowa. Dodatkowo wskazaliśmy, jakie przeglądarki internetowe są najbardziej popularne, która jest najlepsza oraz którą najlepiej wybrać. Zdobądź najważniejsze informacje na temat przeglądarek i wybierz najlepszą dla siebie. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie przeglądać strony internetowe!

Przeglądarka internetowa – co to jest?

Przeglądarki internetowe to programy komputerowe, które są przeznaczone do przeglądania i pobierania zasobów internetu. Dodatkowo dają możliwość przeglądania oraz pobierania zasobów internetu, a także odtwarzania multimedialnych plików. Wszystko to jest możliwe dzięki zainstalowanym wtyczkom. Poszczególne internetowe przeglądarki różnią się między sobą stopniem wykorzystania zasobów komputera, szybkością działania, a także synchronizacją z wersją mobilną.

Przeglądarka a wyszukiwarka – różnice

Przeglądarka internetowa, jak wspomnieliśmy, jest programem, który służy do przeglądania zasobów Internetu. Dokładniej mówiąc, chodzi tutaj o witryny znajdujące się w sieci. Gdy czytasz ten tekst, również musisz korzystać z jakiejś przeglądarki.Z kolei wyszukiwarka to narzędzie, dzieki, któremu możesz znaleźć konkretne witryny w sieci. Tak zatem same nazwy wskazują. Przeglądarka daje możliwość przeglądania zasobów sieci, a wyszukiwarka pozwala przeszukiwać internet.

Jakie przeglądarki internetowe są najpopularniejsze?

Wyróżnić można 3 następujące przeglądarki internetowe, które cieszą się największą popularnością:

  • Google Chrome,
  • Mozilla Firefox.
  • Opera.

Google Chrome to program, który zajął pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Z tej wyszukiwarki korzysta zdecydowana większość użytkowników internetu. Całkiem prawdopodobne, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest gigantyczna popularność samej firmy Google, która jest także odpowiedzialna za wyszukiwarkę internetową. Przeglądarka Google Chrome daje możliwość instalacji bardzo różnych pluginów, dzięki którym można dostosować funkcjonalność programu do własnych potrzeb. Posiadacze starszych komputerów mogą jednak nie być zadowoleni. Z tego względu, że to właśnie Google Chrome wymaga sporej pamięci operacyjnej.

Mozilla Firefox to program, który pozwala między innymi zablokować moduły śledzące. Dodatkowo ma ona wbudowanego AdBlocka. W tym przypadku także mamy sporo rozszerzeń. Przeglądarka Opera, przed którą sklasyfikowaliśmy na 3 miejscu najbardziej popularnych przeglądarek internetowych, cechuje się tym, że wbudowaną funkcję VPN. Dzięki niej możliwe jest zachowanie anonimowości w internecie. Sam zdecyduj, który z wymienionych programów jest najlepszy. Gdy podejmiesz decyzję, pobierz tę aplikację, a następnie ciesz się surfowaniem w Internecie.

1 thoughts on “Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

  1. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszy był Firefox, wiele się zmieniło od tamtego czasu.

Comments are closed.